החלפות והחזרות

מהי מדיניות ההחזרות שלכם?

אנו שמים לנגד עינינו את טובת הלקוח בראש ובראשונה , אבל אם בכל זאת אינכם מרוצים מהמוצר שהזמנתם, תוכלו להחזיר כל פריט תוך 28 יום ממועד קבלתו – כל עוד לא נעשה בו שימוש והמוצר נמצא באריזתו המקורית.

נשמח להמיר את הפריט במוצר חלופי או להעניק לכם החזר כספי באמצעות הכרטיס ששימש לרכישה. לא נוכל להחזיר דמי משלוח, אך ניתן להחזיר למחסן הראשי את החבילה בכתובת: היסמין 51, פארק התעשייה אריאל, ולהזדכות עבור החבילה או לחילופין ליהנות מיתרת זכות ולהזמין מוצרים אחרים באתר.

איך מבצעים החזרה?

באפשרותכם להחזיר פריט למחסן שלנו כל עוד ברשותכם קבלה או תעודת משלוח. נודה לכם אם תפרטו מדוע המוצרים לא עמדו בדרישותיכם, על מנת שנוכל לשמור ולשפר את שירות הלקוחות שלנו. אנא ציינו אם אתם מעוניינים במוצר חלופי או בהחזר כספי והוסיפו מספר טלפון שבו ניתן להשיג אתכם בשעות היום.

(08:00-17:00) ואת כתובת הדואר אלקטרוני שלכם, למקרה שנצטרך ליצור אתכם קשר לגבי ההחזרה. אם תעודת המשלוח אינה בידכם, אנא צרפו מכתב וציינו שם, כתובת, כתובת דואר אלקטרוני ומספר טלפון שבו ניתן להשיגכם בשעות היום. בנוסף, ציינו במכתב מה אתם מחזירים ומדוע, ואם ברצונכם בהחזר כספי או במוצר חלופי.

איך מתאמים החלפה?

במידה והמוצר המבוקש זמין במלאי, נשמח לספק לכם אותו כמוצר חלופי ללא תוספת תשלום. אם הפריט החדש עולה פחות מהפריט שהחזרתם, נזכה אתכם על ההפרש. אם הוא עולה יותר מהפריט שהחזרתם, נגבה תשלום נוסף לפני בגין ההפרש לפני מועד שליחת החבילה. הקפידו לציין מספר טלפון שבו ניתן להשיגכם בשעות היום (08:00-17:00)  או את כתובת הדואר אלקטרוני שלכם ליצירת קשר.

אני רוצה להחזיר פריט למחסן שלכם. איך אני עושה זאת?

באפשרותכם להחזיר פריט למחסן (מפה) כל עוד הקבלה או תעודת המשלוח נמצאים ברשותכם.

קיבלתי מתנה האם אני יכול/ה להחזיר אותה?

כמובן. ניתן להחזיר פריט שהתקבל כמתנה תמורת מוצר חלופי. עם השלמת ההחלפה תישלח הודעת דואר אלקטרוני על כך לאדם שביצע את הרכישה המקורית. ניתן לבצע החזרים כספיים רק לכרטיס האשראי או לכרטיס החיוב המקוריים ששימשו לרכישת המתנה.

מהו משך הטיפול בהחזרה?

עם תום קבלת המוצר שהוחזר, משך זמן הטיפול בבקשתכם יהיה עד 10 ימי עבודה.

עם סיום הטיפול במוצר המוחזר נאשר זאת בהודעת דואר אלקטרוני, בהנחה שציינתם את כתובת הדואר אלקטרוני שלכם. יש לזכור כי ייתכן שיחלפו שלושה עד ארבעה ימים ממועד טיפולנו בהחזר הכספי עד שהוא יופיע בפירוט של כרטיס האשראי.

אם לא תקבלו את אישורנו בהודעת דואר אלקטרוני תוך 10 ימי עבודה מיום החזרת המוצר, צרו אתנו קשר בטלפון 03-9731444 (ראשון עד חמישי 9:00 עד 18:00,כדי שנבדוק את העניין.